2018.

 1. 12 stycznia 2018 Konkurs: „Taki pomysł dla tych co zajrzą do postu, zadedykujcie dowolny swój wiersz Beacie, powiedzcie znajomym, których nie wymieniłem w poście, których z takich czy innych powodów nie ma na fb i ślijcie na nowybregart@wp.pl, nie mówię że to będzie Nowy BregArt, ale zbiorą się te teksty, będą, a potem pomyślimy co dalej.”
 2. 14 marca 2018 Mobilizacja do produkcji kolejnego numeru: „Boso ale w ostrogach po roku wracamy na pole bitwy o lepsze jutro. Pora się poważnie zebrać do kolejnego numeru NBA. Jeżeli macie jakieś wiersze, kawałki prozy, krótkie recenzje, komentarze do literackich realiów – do 30.04.2018 slijcie na adres: nowybregart@wp.pl . Przypomnijcie jeżeli coś zawalilismy przez ten czas. Przez rok przerwy to się mogło zdarzyć. Do zobaczenia w nowym numerze.“
 3. 16 marca 2018 informacje oraz wzmianka o jednym procencie po raz czwarty: „W międzyczasie, czekając na Wasze pomysły i teksty – jest możliwość podeprzeć naszą jednostkę macierzystą, bez której NBA jak świetnie wiecie by nie było.”
 4. 19 marca 2018 Wspomnicie Julka Gabryela, naszego kolegi, dla wielu przyjaciela, druha; współzałożyciel i wieloletni członek kluczborskiego Klubu Sc(h)alonych Tfurcuff ale związany także ze Stowarzyszeniem Żywych Poetów, szczególnie po zawieszeniu działalności przez kluczborski klub. Wieloletni redaktor działu poezji w kwartalniku „Red.”, zawiadowca delegatury terenowej dawnego art.-zina „BregArt”, kilkukrotnie juror w ogłaszanych przez nas konkursach, oryginalny autor, poeta.: „Julka wiersz w starym „BregArcie”, kolejne niebawem w Nowym”
 5. 28 marca 2018 Informacje w świątecznym nastroju: „Święta to czas, kiedy pisarze, pisarki, poeci, poetki mają chwile oddechu. Jeżeli w tej chwili urodzi wam się chęć publikacji w papierowo-netowym zinie – ślijcie do nas wiersze, drobne kawałki prozy, szkice, żarty, notatki, obserwacje, recenzje drobne.
  adres: nowybregart@wp.pl
  termin do 30.04.2018“
 6. 10 kwietnia 2018Zaprosznie, w piątek 13 kwietnia 2018 do Brzegu, do odnowione Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu.
 7. 13 kwietnia 2018- Spotkanie z Jackiem Bocheńskim:
 8. 24 kwietnia 2018 Zbieranie tekstów do kolejnego numeru: „Dla tych, którym umknęło – do 30 kwietnia zbieramy teksty do kolejnego numeru „Nowego BregArtu” – wiersze, skrawki prozy, proto-recenzje, pseudo-szkice, ilustracje, ogłoszenia o konkursach, dementi o laureatach, szlam z forów internetowych, polemiki-z-nie-wiadomo-kim-i-o-co – ślijcie na adres: nowybregart@wp.pl
  Są miejsca w składzie,
  który zaraz odjadzie!”
 9. 27 kwietnia 2018 Kolejny 1%: A skoro o działaniu mowa – jest taki dzień, bardzo ciepłych, choć kwietniowy…”
 10. 10 maja 2018 Zapowiedzi czegoś wielkiego: „Przyszło do nas około 40 różnych zestawów, czytamy je, myślimy ale czasu mało , spraw dużo i musieliśmy wezwać wsparcie w postaci legendarnego pierwszego redaktora naczelnego „BregArtu” jeszcze z ubiegłego tysiąclecia. Przedstawiamy – Rychu Słoneczny is back in the game!”